"Pracuj nad sobą, a z koniem się baw."
Pat Parelli
Gdzie można nas znaleźć?
Usługi prowadzone są na terenie Stajenki Leśne Szlaki w Straszydlu k. Rzeszowa (Straszydle 534, 36-043 Straszydle).
FB: Stajenka Leśne Szlaki
Jest to ośrodek posiadający Certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego, którego właścicielem jest Pani Justyna Stefanowska-Kudela.
Na kompleks stajenno-treningowy Stajenka Leśne Szlaki składa się:

2 stajnie

kryta ujeżdżalnia

pełnowymiarowy plac treningowy

pokój socjalny

roundpen (lonżownik)

15ha pastwisk

miejsce na ognisko

pokoje gościnne
Instruktorzy
Equitime
Firma szkoleniowa Equitime reprezentowana jest przez instruktora Edytę Pyrek-Bajcar i wszelkie usługi zaprezentowane na niniejszej stronie internetowej świadczone są pod okiem Pani Edyty Pyrek-Bajcar (ISP PZJ) we współpracy z Panią Edytą Mikołajewską (ISP PZJ).
Edyta Pyrek-Bajcar, to doświadczony instruktor posiadający uprawnienia:
Instruktora Szkolenia Podstawowego Polskiego Związku Jeździeckiego (Zakład Treningowy Bielice 2016)
Instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna (KJ Equistro Wierzawice 2010)
złotą odznakę sportowych rajdów konnych
srebrną odznakę ogólną PZJ
Certyfikat 2/2016 Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych stanach zagrożenia życia i resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Edyta Pyrek-Bajcar ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi dwukrotny tytuł mistrza okręgu podkarpackiego w sportowych rajdach konnych, wicemistrza okręgu małopolskiego, stawała na podium podczas międzynarodowych zawodów w sportowych rajdach konnych w konkursach do 1*. Zdobyła II klasę sportową w niniejszej dyscyplinie. Nieobce jej są czyste przejazdy na regionalnych zawodach w skokach przez przeszkody. W 2016 (LKJ Lewada Zakrzów) i 2017 (SK Janów Podlaski) roku podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Amazonek w Damskim Siodle zwyciężyła w konkursie historycznym dosiadając konia po damsku. 2017 rok, to również zajęcie III miejsca w prestiżowym Konkursie Elegancji podczas niniejszych Mistrzostw. Doświadczenie w obchodzeniu się z kawaleryjskim rzemiosłem nabyła współpracując z Konną Strażą Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów FB: Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji.


Pani Edyta Pyrek-Bajcar i Pani Edyta Mikołajewska regularnie biorą udział w wartościowych szkoleniach prowadzonych miedzy innymi przez takie osobistości jak: dr. Gerd Heuschmann, Manolo Mendez, Elaine Butler, Roger Philpot, Mieczysław Zagor, Sławomir Szlachta, Jacek Wodyński, JNBT Academy oraz innych. Więcej ciekawostek o Pani Edycie Pyrek-Bajcar można dowiedzieć się w wywiadzie udzielonym przez nią do portalu Hej na koń! Hej na koń!.


Pani Edyta Mikołajewska posiada uprawnienia Instruktora Szkolenia Podstawowego i zdawała egzamin również w Zakładzie Treningowym Bielice w 2016 roku. Srebrną ogólna odznakę Panie również zdawały razem. Wielokrotnie stawała na podium i zajmowała wysokie lokaty podczas Mistrzostw Polski Amazonek w Damskim Siodle. Pani Edyta Mikołajewska poza powyższymi umiejętnościami jest również specjalistką od imprintingu oraz załadunki koni. Więcej o niej w artykule Hej na koń! Hej na koń!

Standardem na naszych jazdach jest to, że na jednego instruktora przypada jednocześnie maksymalnie dwóch jeźdźców.